EV İLAÇLAMA
Ev sahiplerinin sahiplendiği böcek ilaçlama uygulamalarıdır. Evin içinde veya yakınlarında kalorifer böcekleri (Alman hamam böceği), hamam böcekleri(Amerikan hamam böceği) başta olmak üzere evlerimize en çok zarar veren haşereler bunlardır ve evde çok ciddi sorunlar oluştursa bile insanlar görmezden gelir veya çok yanlış uygulamalar ile sorunlar daha çok büyüyebilir. Eğer evimizde haşere sorunu varsa kendimiz halletmek yerine ilaçlama firmalarına başvurmanız daha doğrudur.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır ?
Ev ilaçlama, sıvı haşere ilaçları ya da sıvı olmayan içerikteki ilaçlar kullanılarak farklı yöntemler ile yapılabilir. Pire, tahtakurusu, bit ve kene gibi parazitler ile mücadele için sıvı ilaçlama yapılır; hamam böceği, fare gibi zararlılar katı ya da jel ilaçlar ile yok edilebilir. Bu doğrultuda ilaçlama yöntemleri evin şartlarına ve canlının zararlılığına göre değişebilir.

Not: Sıvı böcek ilacı ve buharlaşma yöntemi ile yapılan ev ilaçlama işleminde ortamın en az iki saat kapalı tutulmalı ve iyice havalandırıldıktan sonra kullanılmalıdır.

Sıvı ilaçlama tekniğinin yanı sıra, jel böcek ilaçları kullanılarak da evdeki haşerelere karşı çözüm sağlanabilir. Ancak jel böcek ilacı yalnızca hamam böceği üzerinde etkili olduğu için diğer haşere türleri için etki göstermez.

Püskürtme yöntemi ile yapılan ilaçlamada oldukça yaygındır. Ancak evler için pek kullanılmaz. Buharlaşma yöntemi tüm haşereler ile mücadele için daha fazla kullanılır.