HAŞERELER
Haşereler Nereden Gelir ?
Genellikle haşereler nemin ve ıslaklığın olduğu alanda ürerler veya barınırlar. Fakat türünden türüne değişiklik gösterdiği için tüm türler için aynı standartlar geçerli değildir. Çoğu zaman üremeden önce başka bir yerden aracılık vasıtasıyla istila alanına geçer. Marketten alışveriş yaptığınız poşetlerin içinde bile gelebilir. Bunun dışında ise başta dolapların arkası, dolapların içinde bulunan karanlık ve nemli bölgeler, kiler gibi yerlerde üreme ve bulunma ihtimali oldukça fazladır. Bu bölgeleri sık sık havalandırın ve karanlıktan uzak tutmaya çalışın. Yerde kırıntı ve veya haşerelerin besleneceği her türden besin bulundurmamaya özen gösterin. Bu tarz besinlerin etrafında toplanacaklarından o bölge dahil olmak üzere evinizin birçok bölgesini işgal edebilirler.

Haşerelerden Nasıl Kurtulunur ?

  • Haşereler için tasarlanan özer tür tuzaklar vardır. İhtiyacınız kadar bu tuzaklardan alıp yerleştirdiğiniz taktirde kısa bir zaman içinde azalma gözleyeceksinizdir. Fakat kalıcı bir çözüm değildir. Çoğu haşere türü üremeyi sevdiğinden dolayı tekrardan başınıza problem açacaktır.
  • Haşerelerin çoğu karanlık ve nemli ortamlardan hoşlandığından dolayı bulunan ortamı sık sık kontrol edin. Kendinize göre uygun tedbirler aldıktan sonra bir daha böyle bir sorun yaşamayacaksınızdır.
  • Kalıcı bir çözüm sunan ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir diğer yöntem haşere ilaçlama hizmeti satın almaktır. Aldığınız taktirde kalıcı bir çözüme ulaşırsınız.